Gotowanie na parze - dbaj o zdrowie

Wybierz jakość

Filozofia zdrowego gotowania Philipiak Milano


Zdrowe ciało to nagroda za prostą organiczną dietę pełną substancji odżywczych naturalnie obecnych w pożywieniu i pozbawioną nadmiaru tłuszczy i soli. Aby zastosować tę ideę w praktyce, należy gotować potrawy w ich własnych sokach i olejach, unikając przegrzania lub spalenia, aby zachować jak najwięcej wartości odżywczych. Produkty Philipiak umożliwiają zastosowanie rozmaitych metod gotowania, z których wszystkie koncentrują się na zachowaniu składników odżywczych, przez co przygotowane potrawy są lekkie, organiczne i zdrowe.

Zdrowe gotowanie to gotowanie w małej ilości wody, gotowanie na parze, smażenie bez tłuszczu, gotowanie przy użyciu szybkowaru w naczyniach zrobionych ze stali szlachetnej, która jest jednym z najlepiej dobranych surowców do tworzenia naczyń, ponieważ nie wchodzi w reakcję ze składnikami przyrządzanych dań.

Gotowanie w małej ilości wody


Gotowanie w małej ilości wody pozwala gotować warzywa dzięki zawartej w nich wilgoci, na zasadzie powstałej z tej wilgoci pary. Umożliwia to specjalne dno i pokrywa naczynia. Potrawa nie przegrzewa się, gotuje się równomiernie zachowując większość substancji odżywczych korzystnie wpływających na nasze zdrowie, ponieważ nie są one wypłukiwane przez wodę, w której się gotują.

Gotowanie na parze


Gotowanie na parze jest możliwe dzięki specjalnemu naczyniu do gotowania na parze. Podobnie jak dzięki gotowaniu w niewielkiej ilości wody, potrwa gotuje się z zachowaniem ważnych składników odżywczych, ponieważ nie jest przegrzana, a para nie wypłukuje substancji mineralnych i witamin.

Smażenie bez tłuszczu


Ten nowatorski sposób pozwala smażyć mięso zupełnie bez tłuszczu, dzięki temu wolne jest od szkodliwych tłuszczów, zawiera mniej pochodzących z wchłoniętego podczas smażenia tłuszczu kalorii oraz nabiera niezwykłych walorów smakowych.

W uznaniu dla możliwości zdrowego gotowania, które oferują naczynia Philipiak, Instytut Żywności i Żywienia nadał naczyniom Philipiak znak profilaktyki cholesterolowej.


Wybierz jakość
Wybierz jakość Philipiak
Dbaj o zdrowie z naczyniami Philipiak
Postaw na prestiż